social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

اخبار استان

بيشتر

دوشنبه1403/2/24

10:09:3

111

دیدار صمیمی مدیرکل استاندارد البرز با حضرت آیت ا... حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان

نماینده ولی فقیه در استان البرز: استاندارد چشم بینای سلامت جامعه است

امام جمعه کلانشهر کرج گفت: نام استاندارد باید اعتماد آفرین باشد. سازمان ملی استاندارد ایران در مقابل افراد سودجو به هیچ وجه از الزامات و قوانین خود چشم پوشی نکند و قاطعانه  جلوی این افراد ایستادگی نماید زیرا استاندارد چشم بینای سلامت جامعه است.  

محمد آئینی مدیرکل استاندارد استان البرز در دیدار با حضرت آیت ا... سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده محترم ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کلانشهر کرج، ضمن تبیین و تشریح وظایف  اداری و سازمانی اداره کل استاندارد البرز به بیان خدمات این اداره کل در سال 1402 و دو ماهه اول سال 1403 پرداخته و خواستار حمایت معظم له، مراجع محترم تقلید و مقامات ارشد استان از پیاده سازی،ترویج و توسعه فرهنگ و الزامات استاندارد شد.
عضو شورای معاونین سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه بسیاری از برند تجاری معروف و بزرگ کشوری در حال حاضر در استان البرز فعال می‌باشد، اظهار داشت با پیگیری مقامات عالی سازمان در دولت مردمی، رتبه جهانی سازمان ملی استاندارد ایران در دنیا از 26 به 20 ارتقا یافته و اخیرا نیز در بحث همترازی، امضای سازمان ملی استاندارد ایران جهانی شده که از نتایج ملموس آن رشد صادرات کشور، صرفه جویی ارزی و سهولت صادرات محصولات واحدهای تولیدی کشور خواهد بود.
دبیر شورای استاندارد استان در ادامه افزود: در راستای حفظ حقوق شهروندان، با جدیت پیگیر استاندارد سازی آسانسورهای مسکن مهر بوده و برای اطمینان از امنیت روانی و سلامت کودکان و شهروندان، تجهیزات تفریحی غیر استاندارد شهربازی‌ها و زمین های بازی استان را شناسایی کرده و ضمن معرفی متخلفان به مراجع صالح قضایی، به مالکان این تجهیزات اخطار جمع آوری داده شده است. 
آئینی در ادامه گفت علیرغم هجمه بعضی افراد مغرض، درخصوص استاندارد سازی یکی از پیست‌های اسکی بین المللی که در استان البرز واقع می‌باشد، به هیچ وجه کوتاه نیامده و با شفافیت کامل اجازه ندادیم و در آینده نیزاجازه نخواهیم داد تا امنیت و سلامت شهروندان به مخاطره بیافتد.
در این دیدار که در محل دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان البرز صورت گرفت، حضرت آیت ا... حسینی همدانی ضمن خیر مقدم و دعای خیر برای خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ، فرمودند: مسئله استاندارد بسیار حائز اهمیت بوده چون عدم تحقق آن  سلامت و جان انسان ها را به خطر می اندازد. علامت استاندارد نشان اعتماد مردم بوده و هر فردی این علامت را روی محصولات تولیدی مشاهده نمود باید احساس آرامش نماید.
حضرت آیت ا... همدانی ضمن تصدیق اقدامات اداره کل استاندارد استان افزود: بنده خودم در موضوع پیست اسکی مذکور، به صورت سفت و سخت با جدیت پیگیر استاندارد سازی تجهیزات آن بوده و امروزه باید با ظرفیت سازی‌های مناسب فرهنگی، رشد اقتصادی مناسب را در سطح ملی و استانی فراهم نماییم.
امام جمعه محترم کرج در انتها گفت: کار مجموعه استاندارد بسیار حساس است. خداوند حق تعالی همه چیز را در جهان هستی از روی نظم و قاعده ایجاد کرده و هنگام خلق انسلن به عنوان اشرف مخلوقات، تمام استانداردهای لازم را به کاربرده است. این جهان هستی و گردش فصول آن براساس استاندارد بوده و کوچکترین بی نظمی موجب عدم تعادل استاندارد می گردد.
حضرت آیت الله حسینی همدانی نماینده محترم ولی فقیه در استان البرز ضمن  ابراز خشنودی از ارتقای جایگاه سازمان ملی استاندارد، جهانی شدن امضای این سازمان و تشکر از خدمات کارکنان و مدیران اداره کل استاندارد البرز و مدیر جهادی آن محمد آئینی گفت: مراقب باشید تا مبادا خطایی صورت پذیرد و البته باید این موقعیت رفیع سازمان ملی استاندارد در دنیا حفظ شده و از این جایگاه صیانت شود.
امام جمعه کلانشهر کرج در انتها گفت: نام استاندارد باید اعتماد آفرین باشد. سازمان استاندارد در مقابل افراد سودجو به هیچ وجه از الزامات و قوانین خود چشم پوشی نکند و قاطعانه  جلوی این افراد ایستادگی نماید زیرا استاندارد چشم بینای سلامت جامعه است.